انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه 

انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد | انتخاب عنوان رساله دکتری | موضوعات پایان نامه دانشگاه تهران

برای کسب اطلاعات کامل تر می توانید هم اکنون با کارشناسان شیفت تماس حاصل فرمایید [09101502239 – 09103434482] و یا فرم انتهای صفحه را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود

انتخاب موضوع پایان نامه

 موضوع پایان نامه نقشی بسیار مهم و حیاتی را در هر پایان نامه ای دارد بطوریکه عنوان پایان نامه اولین مولفه ای است که نظرها را به خود جلب می کند. در بسیاری از محافل علمی جهان اگر بخواهند سطح علمی یک دانشجو را ارزیابی نمایند در اولین اقدام به موضوع پایان نامه رجوع می کنند و از آن به عنوان یکی از اصلی ترین مولفه های تعیین خلاقیت، جسارت و نوآوری شخص می نگرند. موضوع پایان نامه اثری ماندگار در سرنوشت شغلی، حرفه و علمی شخص ایفا می کند.

بنابراین انتخاب موضوع پایان نامه، مساله ای نیست به سادگی از کنار آن عبور کرد بلکه از اهمیت به سزایی برخوردار است. علاوه بر اینها، در  عصر حاضر جست‌وجوهای الکترونیک موضوع پایان نامه از نظر فنی می‌تواند به‌عنوان یک رشته ابر داده عمل کند که هدف تحقیق را برجسته می‌کند و به سایر محققان کمک می‌کند هنگام استفاده پلتفرمهای مختلف؛ پایان نامه را پیدا و مطالعه کنند.

بیشتر بخوانید: انجام پایان نامه روانشناسی

نحوه انتخاب موضوع پایان نامه

هر دانشجویی در هنگام انتخاب موضوع پایان نامه اغلب تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله اساتید، علایق شخصی، خلاءهای پژوهشی و … قرار می‌گیرد اما بهترین پایان نامه های دانشگاهی معمولا تحقیقاتی هستند که دانشجو پیش از انتخاب موضوع مسائل و چالش‌های حوزه تخصصی خود را به طور دقیق مطالعه و برسی کرده باشد. دانشجو با مطالعه‌ گسترده ای که داشته است می تواند با مسائل و چالش‌های روز آشنا شده و موضوعی را در جهت جواب به این مسائل و چالش‌ها انتخاب کند. علائق شخصی دانشجو در انتخاب موضوع مهم است اما باید به این نکته هم باید اشاره کرد که معیار اعتبار یک پایان نامه علمی و معتبر؛ علایق و یا تائید موضوع توسط اساتید نیست. محقق نیاز دارد به طور واقع بینانه عمل کند و در انتخاب موضوع بیشتر تحت تأثیر مطالعات و تحقیقات خود قرار بگیرد.

چنانچه در انتخاب موضوع؛ سردرگم هستید می توانید از خدمات مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید تا دقیق ترین راهکارها به شما پیشنهاد شود و مطمئن باشید همیشه در زندگی چیزی را بدست می آورید که جسارت خواستنش را داشته باشید

انتخاب موضوع پایان نامه حقوق

انتخاب موضوع پایان نامه روانشناسی

انتخاب عنوان مناسب برای پایان نامه مدیریت

موضوع مناسب برای پایان نامه حسابداری

عناوین مناسب برای پایان نامه مهندسی صنایع

انتخاب موضوع برای پایان نامه علوم سیاسی

انتخاب یک موضوع جامع و کامل برای پایان نامه

 بسیاری از دانشجویان وقتی به مرحله انجام پایان نامه ارشد (یا دکترا) می رسند؛ در انتخاب موضوع با یک مشکل اساسی روبه‌رو هستند. در طول سالها فعالیت آموزشی و پژوهشی؛ با دانشجویان متعددی مواجه شده ایم که در انتخاب موضوع پایان نامه شان؛ یا به دنبال عناوین بسیار گسترده بوده اند یا موضوعات بسیار  عمیق. در هر دو صورت دانشجو با مشکلاتی روبه و خواهد بود بطوریکه اگر دانشجو موضوعی انتخاب کند که دامنه آن بسیار گسترده باشد در نیمه راه خسته می‌شود و پایان‌نامه‌ای را به اتمام خواهد رساند که پر از معایب و مشکلات است و حتی ممکن است نتواند پایان‌نامه را به اتمام برساند و فراتر از توان او خواهد بود. درصورتی‌که موضوعات عمیق انتخاب شوند نیز بسیار محتمل است که دانشجو نتواند آن‌گونه که باید موضوع را پوشش داده و آن را مورد مطالعه کند و تنها به گوشه کوچکی از تحقیق اکتفا خواهد کرد و پژوهش از لحاظ علمی معتبر نخواهد بود.
توصیه ما این است که خلاء کم تجربگی را با مشورت گرفتن از کارشناسان با تجربه و دلسوز پوشش دهید و هم اکنون با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

انتخاب موضوع برای پایان نامه اقتصاد

شیوه انتخاب موضوع برای پایان نامه مدیریت مالی

بهترین موضوع پایان نامه زبان

بهترین موضوع پایان نامه زبان

بهترین موضوع پایان نامه زبان

بهترین موضوع پایان نامه زبان

مشاوره با متخصصین و اساتید در انتخاب موضوع

اساتید و متخصصین این مجموعه با توجه به حجم بالایی از تحقیقاتی که در هر دوره انجام می دهند؛ می توانند ایده های نابی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه کنند. محققین و پژوهشگران این مجموعه با توجه به ظرفیتهایی که در اختیار دارند قادرند دانشجویان عزیز را به خوبی در انتخاب موضوع راهنمایی نموده و به دانشجو یادآوری کنند که چه بخش‌هایی در تحقیقات و پایان نامه های گذشته نادیده گرفته‌شده و چه بخش‌های کار شده است تا در نهایت مسیر روشنی به دانشجو ارائه شده و دانشجو بتواند موضوع متناسبی را انتخاب کند.

پرهیز از موضوعات سنتی و کلاسیک در پایان نامه

دانشجویان عزیز باید جنبه‌های از حوزه تخصصی رشته خودشان را هدف قرار دهند که ناظر بر چالش‌ها و مسائل کنونی رشته شان باشد و از انتخاب موضوعی که سنتی و کلاسیک است دوری کنند. دانشجو باید به این نکته بسیار مهم توجه کند مسائل امروزی ما با سرعت تمام در حال تغییر و گسترش هستند و مسائل هر روز پیچیده‌تر می‌شوند و از حالت کلاسیک و سنتی خارج می‌شوند و اگر او در موضوعات آن‌چنانی بخواهد کار کند و تخصص پیدا کند باید به یاد داشته باشد شاید در سال آینده تخصص او نتواند با مسائل روز تطبیق بیابد و از اعتبار علمی او کم و یا حتی محو شود.
اهمیت این مساله برای دانشجویان مقطع دکترا؛ به مراتب بیشتر است. دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در انتخاب موضوع جهت انجام رساله دکترا باید نهایت دقت و مطالعه را به انجام برسانند و از انتخاب موضوعات قدیمی جدا پرهیز شود چون اولا این موضوعات به ندرت مورد اقبال اساتید راهنما واقع می شود و ممکن است از این جهت چالشهایی را برای دانشجو به همراه داشته باشد، از طرف دیگر از آنجایی که دانشجو پس از سرانجام رساندن رساله باید به فکر استخراج مقاله از پایان نامه باشد؛ باید به این نکته توجه کند که نشریات معتبر به هیچ وجه به مقالات با موضوعات قدیمی پذیرش نمی دهند.

برای ارتباط با کارشناسان مجموعه؛ می توانید فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایید

موضوع چه زمانی باید در ایرانداک ثبت شود؟

یکی از اقدامات مهمی که دانشجویان باید انجام بدهند ثبت موضوع در سامانه ایران داک می‌باشد. ثبت موضوع می‌تواند این اطمینان را به دانشجو بدهد که اولا موضوع انتخابی تکراری نیست و ثانیا موضوع و ایده را به نام خودشان ثبت کنند. دانشجو قبل از ثبت موضوع باید به این نکته اشاره کند که در قدم نخست به‌خوبی در رابطه با موضوع مطالعه کرده باشد تا بعداً دچار مشکل نشود و انجام آن خارج از توانایی او نباشد. بعد از بررسی‌های لازم و بعد از آنکه استاد راهنما نظر خود را بیان  و موضوع را تایید کرد می توان برای کنتزل تکراری نبودن موضوع و همچنین صیانت از موضوع خود به ثبت آن در ایرانداک اقدام نمود.
پس از دریافت تاییدیه ایرانداک؛ می توانید برای نوشتن پروپوزال تان برنامه ریزی کنید.

و نکته آخر در رابطه با انتخاب عنوان رساله

توصیه اکید ما آن است که هرگز در انتخاب موضوع رساله سهل انگاری نکنید و هرگز به دانش خود اکتفا و به تجربه خود بسنده نکنید بلکه حتما از مشاورین دلسوز و با تجربه مشورت بگیرید. ما در تمام چالشهای انجام پایان نامه تان در کنار شما هستیم و مطمئن باشید آنهایی که با هم سختی ها را تجربه می کنند، همانهایی هستند که با هم موفقیت را جشن می گیرند. موفقیت شما عزیزان در تمام صحنه های علمی؛ آرزوی قلبی ماست…