انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

مشاوره تخصصی و فوری جهت انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

با ضمانت تصویب سریع پروپوزال و ارائه نوآوریهای خلاقانه 

برای مشاوره انجام پروپوزال توسط پژوهشگران مجرب، با انگیزه و صاحب سبک، می توانید هم اکنون با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید -09195188784

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

نوشتن پروپوزال، اولین قدم رسمی جهت آغاز چالش پایان نامه است و با نوشتن یک پروپوزال قوی، روان، خلاقانه و دارای منابع معتبر می تواند اولین گام را به درستی و در مسیری صحیح بردارد.
همانطور که می دانید؛ پروپوزال مقطع کارشناسی ارشد دارای بیش از 15 مولفه است که تک تک آنها باید با دقت تکمیل شوند در نوشتن پروپوزال اصلا توصیه نمی شود که عجولانه اقدام کنید و بهتر است قبل از آغاز کار؛ حتما یک مطالعه جامع پیرامون موضوع، جامعه آماری، منابع و شیوه های تجزیه و تحلیل داده ها داشته باشید. آگاه باشید که بعد از تصویب پروپوزال؛ هرگونه تغییر در ساختار کلی پایان نامه بسیار سخت یا حتی غیر ممکن است بنابراین از ذکر مطالب بسیار سنگین اجتناب کنید و همیشه محدودیتهای خودتان را مد نظر داشته باشید. در این راستا می توانید از راهنماییهای کارشناسان مجتمع آتی پژوهان هم بهره مند شوید.

مراحل نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد

مراحل انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

اولین اقدام جهت نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد؛ انتخاب عنوان مناسب است. شاید بتوان گفت همه چیز از انتخاب یک موضوع خوب و مناسب شروع میشود. انتخاب موضوع برای پایان نامه دارای معیارهای ویژه ای است که در مقاله «انتخاب موضوع پایان نامه» می توانید با این معیارها بیشتر آشنا شوید.
بعد از انتخاب موضوع و تایید آن توسط استاد راهنما؛ می توانید فرم خام پروپوزال را از دانشگاه دریافت کرده و شروع به تکمیل بخشهای مختلف آن کنید. همانطور که در بالا هم تاکید شد؛ در نوشتن پروپوزال اصلا نباید عجله کنید بلکه تمام مولفه های آن باید با دقت و با مطالعه تکمیل شود و اگر در این زمینه تجربه و تخصصی ندارید حتما از مشورت کارشناسان مجرب بهره مند شوید.

بیان مساله بعنوان اولین مولفه پروپوزال همیشه از اهمیت خاصی برخوردار است. در این بخش ما دلیل انتخاب موضوع منتخب مان را به شکل کاملا علمی و آکادمیک توضیح می دهیم و عنوان می کنیم که مساله و دغدغه ما از انتخاب این موضوع چه بوده است. مولفه دوم؛ «اهمیت و ضرورت تحقیق» است همانطور که از تیتر آن مشخص است، عواملی که باعث اهمیت این پژوهش می شود و کاربردها و … را به رشته تحریر در می آوریم. توجه داشته باشید که در تصویب پروپوزال؛  این دو مولفه مذکور بسیار حائز اهمیت هستند
مولفه های بعدی پروپوزال شامل «سوالات تحقیق»، «فرضیات»، «روش تحقیق»، «نوآوری» و «فهرست منابع» و … است که هر کدام به نوبه خود دارای اهمیت پژوهشی هست.

بیشتر بخوانید: انجام پروپوزال روانشناسی

نقش منابع معتبر در نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد

استفاده از منابع غنی و معتبر در تمام پژوهشهای دانشگاهی و غیر دانشگاهی از اهمیت حیاتی برخوردار است. نگارش پروپوزال کارشناسی ارشد نیز از این قائده مستثنی نیست و شاید بتوان قاطعانه ادعا کرد که بخش زیادی از اعتبار پروپوزال وابسته به منابعی است که در نوشتن آن بکار رفته است.
معمولا منابع و رفرنسهای پروپوزال به چند دسته تقسیم می شود که شامل مقالات، کتب، نشریات، سایتهای رسمی و معتبر و … می شود. نکته مهم و قابل توجه در انتخاب منبع آن است که ترجیحا در نگارش پروپوزال و پایان نامه از منابع دست اول استفاده شود. همچنین منابعی دارای اعتبار و ارزش علمی هستند که مدت زیادی از نشر آنها نگذشته باشد این مساله علی الخصوص در خصوص مقالات بیشتر نمود دارد و یک محقق باید پیرامون موضوع و تحقیق خود صرفا به مقالات دو تا سه سال اخیر رجوع کند.
نحوه ذکر منبع و رفنس در پروپوزال هم بسیار مهم است اگر مطلبی را از یک منبع در تحقیق خود قید می کنید حتما در خاتمه با شیوه ای صحیح و استاندارد؛ منبع اصلی را معرفی کنید. ذکر منبع شیوه های استاندارد مختلفی دارد که بهتر است قبل از شروع کار در این رابطه از دانشگاه محل تحصیل تان اطلاعاتی را کسب کنید. برای توضیحات کاملتر در خصوص انجام پروپوزال کارشناسی ارشد می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید یا با تکمیل فرم ابتدای صفحه، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

هزینه انجام پروپوزال کارشناسی ارشد

انجام هر پروژه پژوهشی برای دانشجویان هزینه هایی را دربر دارد اما می توان این هزینه ها را با راهکارهایی ساده و علمی به حداقل رساند. این هزینه ها تنها هزینه ریالی نیست بلکه شامل هزیه های زمانی هم می باشد که شاید از اهمیت بیشتری هم برخوردار باشد. اگر مایل باشید که تمام فرایند پروپوزال را به تنهایی انجام دهید باید وقت زیادی صرف کنید و احتمالا برای دانلود و ترجمه برخی منابع هزینه هایی را بپردازید. اگر هم بخواهید کار نگارش پروپوزال را به یک موسسه معتبر علمی پژوهشی محول کنید؛ از نظر زمان صرفه جویی می کنید، کارتان سریعتر انجام و کیفیت مطلوب تری را هم تجربه خواهید کرد اما ممکن است هزینه آن کمی بیشتر از آنچیزی شود که خودتان انجام داده اید.

چالش همانند جویی در انجام پروپوزال

در سالهای اخیر یکی از شروط تصویب پروپوزال؛ تایید سامانه همانندجویی است که در اکثر دانشگاههای کشور مورد توجه قرار گرفته است. همانندجویی پروپوزال فرایندی است که طی آن کل فایل پروپوزال پس از تکمیل در سامانه بارگذاری می شود و میزان تشابه کار دانشجو با پروپوزالهای دانشجویان دیگر مورد بررسی سیستمی قرار می گیرد و گزارش آن بصورت درصد تشابه اعلام می گردد.

همانندجویی در نگارش پروپوزال

مساله همانندجویی در بخشهای بعدی پایان نامه و حتی در هنگام نوشتن رساله دکتری هم مورد توجه قرار می گیرد و چنانچه تشابه پروژه ای که دانشجو نوشته است بیش از 30درصد باشد؛ کار مورد قبول واقع نمی شود و باید مورد بازنویسی قرار بگیرد. اما بهتر است دانشجویان عزیز در هنگام نوشتن پروپوزال؛ استانداردهای لازم را از ابتدا رعایت کنند تا با معضل همانندجویی مواجه نشوند چرا که این مساله گاها سبب می شود که مجبور به دوباره کاری شوید. اگر از ابتدای نگارش پروپوزال؛ در هنگام استفاده از منابع  سعی شود که مفاهیم را درک کرده و با زبان و ادبیات خودتان بنویسید؛ کمتر دچار این مشکل خواهید شد. دانشجویان عزیزی که در نگارش پروپوزال دچار چالش هستند می توانند از خدمات کارشناسان ممتاز مجتمع آتی پژوهان بهره مند شوند.

نوشتن فوری پروپوزال کارشناسی ارشد

انجام پروپوزال کارشناسی ارشد و تصویب آن دروازه ورود به بحث پایان نامه است و تا زمانی که دانشجو موفق به نگارش پروپوزال و تصویب آن در شورای پژوهشی دانشگاهی نشود؛ اجازه شروع نوشتن فصلهای پایان نامه را نخواهد داشت. تاریخ تصویب پروپوزال به لحاظ زمانی دارای اهمیت زیادی است چراکه در اغلب دانشگاههای کشور باید بین 4 تا 6 ماه از این تاریخ بگذرد تا دانشجو اجازه دفاع از پایان نامه اش را کسب کند. دانشجویانی که مایل هستند زودتر وارد مراحل انجام پایان نامه شان شوند؛ باید به فکر انجام فوری پروپوزال و تصویب سریع آن باشند. در مجتمع دانش پژوهان بدلیل ظرفیتهای خاصی که وجود دارد؛ نگارش پروپوزال به سرعت انجام می شود و دانشجو می تواند اقدامات لازم را جهت تصویب سریع آن بعمل آورد.

انجام پروپوزال مهندسی صنایع

همانطور که قبلا هم در مقالات متعدد تاکید کرده ایم؛ برای نگارش پروپوزال باید به مقدار کافی وقت صرفت کنید و برای کیفیت آن اهمیت ویژه ای قائل شویم. برای انجام پایان نامه مهندسی صنایع هم این مساله مورد توجه است چرا که این رشته دارای طیف وسیعی از موضوعات مختلف با شیوه های پژوهشی متنوعی است که در نگارش پروپوزال آن باید به این جزئیات توجه ویژه ای داشته باشیم. توجه داشته باشید که مجتمع طرح و دانش، یکی از موسسات معتبر و مورد تایید در زمینه نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه مهندسی صنایع است.