• انجام پایان نامه ارشد و دکتری
  • انتخاب موضوع پایان نامه
  • انجام پایان نامه ارشد

مشاوره انجام صفر تا صد پایان نامه کارشناسی ارشد

آموزش مراحل انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا؛ آمادگی واقعی دفاع؛ حمایت کامل جهت انجام اصلاحات احتمالی

ارائه راهکارهای اساسی جهت: انتخاب موضوع پایان نامه | انجام پروپوزال کارشناسی ارشد | انجام فصلهای پایان نامه | اصلاح پایان نامه

تماس فوری با کارشناسان شیفت: 09195185754

ثبت فرم سفارش مشاوره پایان نامه                    ارسال پیام واتس آپ 

فرم سفارش درخواست مشاوره پایان نامه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

تمام دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی؛ پس از سپری کردن واحدهای درسی خود ملزم به انجام تحقیق گسترده، نوشتن پایان نامه و ارائه آن در حضور هیئت داوران هستند. یک پایان نامه مطلوب و فاخر، تسلط دانشجو را بر فیلد تخصصی خود نشان می دهد و سطح درک و دانش دانشجو را به نمایش می گذارد بنابراین ارائه یک کار علمی و معتبر به شما ارزش و اعتبار می بخشد. واضح که نوشتن پایان نامه کار آسانی نیست و نیازمند یک تحقیقات عمیق و گسترده است، اگر در نگارش پایان نامه دچار مشکل هستید؛ توصیه می کنیم حتما از تجربه کارشناسان مجرب بهره مند شوید. مشاورین ما با سوالات شما گوش می دهند و با ظرفیتهایی که داریم پروژه شما را در مسیری صحیح هدایت می کنیم.

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

مراحل نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، یک فرایند اصولی است که چنانچه بخواهیم پایان نامه با کیفیتی تهیه کنیم رعایت تقدم و تاخر مراحل پایان نامه الزامی است همچنین آگاهی از مراحل انجام پایان نامه از دوباره کاری و آزمون و خطا جلوگیری می کند. پیش از شروع مراحل پایان نامه بهتر است ابتدا یکی از اساتید را بعنوان استاد راهنما انتخاب کنیم. برای انتخاب استاد راهنما نیز باید به نکاتی توجه شود که در مقاله «نحوه انتخاب استاد راهنما» به آن پرداخته شده است.

پس از تعیین استاد راهنما؛ با مشورت ایشان می توانیم موضوع نهایی پایان نامه را انتخاب کنیم. موضوع پایان نامه از مهمترین مراحل انجام پایان نامه است که باید با دقت و مطالعه دقیقی انجام شود. در مرحله بعدی اقدام به نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد خواهیم کرد. پروپوزال کارشناسی ارشد بیش از پانزده مولفه دارد که بایستی با جزئیات و دقت تکمیل و ارائه گردد تا به مرحله تصویب برسد. پس از تصویب پروپوزال؛ تحقیق اصلی که شامل فصلهای پایان نامه است آغاز می شود.

انجام فصلهای پایان نامه مستلزم رعایت یک ساختار ویژه ای است که رعایت چارچوب استاندارد آن ضروری است. بعنوان مثال؛ فصل اول پایان نامه شامل کلیات است، فصل دوم مربوط به مبانی نظری و پیشینه پژوهش، فصل سوم مربوط به روش تحقیق، فصل چهارم مشتمل بر یافته های تحقیق و فصل پنجم نتیجه گیری است.

مطالبی که ذکر شد؛ مختصری از سلسله مراحل انجام پایان نامه بود که اگر بخواهید اطلاعات کاملتری کسب کنید؛ می توانید مقاله «مراحل انجام پایان نامه» را مطالعه کنید. اما در مجموع توجه داشته باشید که برای انجام پایان نامه تان؛ فرصت محدودی در اختیار شماست و اگر به هر دلیلی قادر به انجام پایان نامه تان نیستید و با آن مشکل دارید؛ با تعلل یا صبر بیش از حد، مشکل تان حل نمی شود بلکه فرصت حل کردن مشکل را از دست خواهید داد. بهتر است همین حالا ما با مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت پایان نامه

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد؛ مساله کم اهمیتی نیست که بخواهید به سادگی از کنار آن رد شوید. همانطور که قبلا هم توضیح داده شد؛ اگر دغدغه شما فقط دفاع از پایان نامه و سپری کردن این مرحله از تحصیلاتتان باشد، باز هم باید به کیفیت پایان نامه تان توجه کنید اما این مساله برای دانشجویان عزیزی که فراتر از فارغ التحصیلی می اندیشند، بسیار پر رنگ تر است. دانشجویانی که پایان نامه را بخشی از رزومه تحصیلی خودشان می دانند وش قصد دارند از آن جهت ارتقاء شغلی، دریافت پذیرش جهت ادامه تحصیلی، استخدام در محافل علمی و پژوهشی و … استفاده کنند، باید اهمیت بیشتری به کیفیت و محتوای آن بدهند. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت پایان نامه می پردازیم

دوری از دخیل کردن نظریات شخصی در نگارش پایان نامه

یکی از مسائل مهم که در کیفیت پایان‌نامه بسیار تاثیرگذار است جلوگیری از دخیل کردن احساسات و نظریات غیرواقعی خود محقق در پایان‌نامه است چراکه باعث می‌شود که تحقیق از مسیر علمی منحرف شود و بیشتر به تعصبات ذهنی خود محقق بپردازد بنابراین نظرات شخصی؛ پایان‌نامه را بی‌اعتبار کند.

برای انجام پایان نامه، از فرمت استاندارد دانشگاه استفاده شود

فرمت‌های رسمی پذیرفته‌ شده و استاندارد برای نوشتن پایان‌نامه بسیار با اهمیت است. برای نوشتن پایان‌نامه در مورد انواع مطالعات پژوهشی، محققان باید به شدت از دستورالعمل‌های اعلام شده از سوی دانشگاه خود پیروی کنند. در صورت عدم استفاده از فرمت ارائه شده توسط دانشگاه استاد راهنما یا مدیر گروه از تائید پایان‌نامه پرهیز می‌کنند و کار پژوهشی دانشجو از درجه اعتبار سقط می‌شود.

ساختار نگارش فصلهای پایان‌نامه

ساختار پایان نامه ارتباط نزدیکی با قالبی دارد که یک پایان‌نامه خوب باید در آن نوشته شود و معمولاً شامل عنوان، تألیف، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، مطالب و روش‌ها، نتایج، بحث، نتیجه‌گیری، پیشنهادات و منابع است. پایان‌نامه‌ای که نتواند ساختار مطلوب و استاندارد را رعایت کند احتمال میرود توسط داور و استاد راهنما مورد نقد قرار بگیرد و اعتبار آن زیر سؤال برود. ساختار پایان‌نامه باعث می‌شود دانشجو یک مسیر مشخص و مهم را برای انجام تحقیق طی کند.

تسلط خوب به ادبیات نگارشی

زبانی و ادبیات نگارنده پایان نامه (یا به اصطلاح دست به قلم بودن نویسنده) نیز حائز اهمیت است و نقش مهمی در تعیین کیفیت پایان‌نامه دارد. اگر محقق نتواند پایان‌نامه را با کلماتی قابل‌ فهم، واضح و آسان و در عین حال از نظر علمی مناسب پیش‌ نویس کند، می توان گفت کل تلاش انجام شده برای تحقیق بی‌نتیجه می‌شود.

اصطلاحات به وضوح توضیح داده شده و به درستی استفاده شود

از اصطلاحاتی که احتمالاً برای بسیاری از خوانندگان قابل درک نیست، باید اجتناب شود. ساختار جملات پیچیده می‌تواند برای خوانندگان سوال برانگیز باشد و می‌تواند قدرت ادراک پایان نامه را برای مخاطبین پائین بیاورد و حتی کیفیت پروژه را ضعیف جلوه دهد و سرعت خواندن آن را کاهش دهد. بنابراین بهتر است در نوشتن پایان نامه، از اصلاحات غیر مصطلح و نامانوس پرهیز شود.

وضوح عنوان پایان نامه

عنوان باید ساده، اما چشم نواز، مختصر اما گویای اصل مطالعه همراه با عبارات کلیدی مهم باشد. از پایان نامه هایی که عناوین طولانی و اغراق آمیز همراه با صفت ها، اختصارات یا معانی مبهم و نامشخص دارند باید خودداری شود.

گنجاندن صحیح مولفه های تحقیق در پایان نامه

این مساله شامل یک سؤال تحقیق واضح و اطلاعات مناسب در مورد مواد و روش‌های مورد استفاده مانند جامعه مطالعه، حجم نمونه، طراحی مطالعه، ابزار مطالعه، مداخلات مورد استفاده، روش‌های مورد استفاده برای جمع‌آوری داده‌ها، ابزارهای آماری مورد استفاده، نتایج مطالعه شامل تفسیر یافته‌ها می‌باشد.

نوشتن با کیفیت پایان نامه

باید بین بخش‌های مختلف پایان‌نامه ارتباط خوبی برقرار شود تا پایان‌نامه به‌خوبی از یک بخش به بخش دیگر جریان یابد. به جای فهرست کردن مجموعه‌ای از افکار در قالب پاراگراف، ایده‌ها را توسعه دهید و یک محتوای منسجم و روان بنویسید. دانشجو می‌تواند از دوستان خود بخواهد با مطالعه پایان‌نامه‌اش مشکلات و ایرادهای را در پایان‌نامه پیدا کنند و به او گزارش دهند تا آن‌ها را رفع کند.

پیروی از اهداف تحقیق

دانشجو باید به این نکته توجه کند که در زمان نوشتن فصلهای پایان نامه؛ اهداف اصلی تحقیق را در نظر بگیرد و از آن غافل نشود چراکه به حاشیه رفتن باعث می‌شود که پایان‌نامه از موضوع اصلی فاصله بگیرد و اعتبار خود را از دست بدهد. اهداف تحقیق در پروپوزال تبیین شده است و در فصل اول پایان نامه به وضوح مورد بررسی قرار گرفته است و باید به آن وفادار باشید. مرور پیوسته پایان نامه هرچند زمان بر است اما در این زمینه می تواند کمک شایانی به شما بکند.

استفاده از منابع معتبر

اهمیت استفاده از منابع غنی و معتبر غیر قابل انکار است. دانشجو باید به این مسئله بسیار توجه کند چراکه استفاده از منابع ناشناس و نامعتبر می‌تواند باعث کاهش اعتبار و کیفیت پایان‌نامه شود. همچنین دانشجویان عزیز این مسئله را در نظر بگیرند تا بایستی از منابع به روز و جدید استفاده کنند. کلیه منابع و ماخذی که در پروپوزال و نوشتن پایان نامه مورد استفاده قرار گرفته، بایستی در انتهای گزارش فهرست شوند. شیوه معتبری برای بیان منابع مورد استفاده قرار گرفته باشد. تعداد منابع مورد استفاده براساس نوع پژوهش کافی باشد. تمامی استنادات داده شده در متن، دارای آدرس صحیح در بخش منابع باشند.

ابزار و روش گردآوری داده‌های تحقیق

در نوشتن پایان‌نامه یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد روش تحقیق و گرداوری اطلاعات است که باید محقق موارد زیر را در نظر بگیرد:
ابزار گردآوری داده‌ها به طور کامل توصیف شده باشد.
ابزار مطرح شده، مناسب‌ترین ابزار برای گردآوری داده باشد.
ابزار انتخاب‌شده با نوع پژوهش هم خوانی داشته باشد.
ابزار انتخاب‌شده با روش پژوهش هم خوانی داشته باشد.
نحوه بررسی روایی و پایایی ابزار تشریح شده باشد.
مراحل و جزئیات گردآوری داده‌ها، توضیح داده شده باشد.

انجام پایان نامه ارشد

معضل همانند جویی در انجام پایان‌نامه مدیریت

دانشجویانی هستند که در نحوه رفرنس دهی و همچنین رونوشت برداری از منابع دارای مشکل هستند و آن‌ها به غیر عمد دچار کپی‌برداری می‌شوند و در هنگام همانند جویی آن‌ها با مشکل شباهت روبه‌رو می‌شوند و نوشتار آن‌ها با چالش‌های روبه‌رو خواهند شد. برای جلوگیری از این مشکل در قدم اول باید دانشجویان را با نحوه رفرنس دهی و همچنین سامانه همانند جویی آشنا کرد تا در هنگام نوشتن پایان‌نامه اصول مربوطه را رعایت کنند.

اصلاح پایان نامه کارشناسی ارشد

اقدامات اصلاحی برای تمام پایان نامه ها وجود دارد و حتی بهترین پایان نامه های دانشگاهی نیز با نظرات اصلاحی اساتید مواجه می شوند. علت این مساله آن است که اساتید راهنما همواره مایل هستند نقطه نظرات خودشان را در پایان نامه ها اعمال کنند و این نظرات را در قالب اصلاحات مطرح می کنند. بنابراین اصلاح پایان نامه کارشناسی ارشد گاها به معنی ضعف نگارش نیست بلکه فقط با هدف تکمیل و بهبود محتوا مطرح می شود

توصیه آخر به دانشجویان عزیز

عزیزان؛ موکدا تاکید می شود چنانچه در انجام پایان نامه تان هر گونه اشکال یا ابهامی دارید حتی المقدور کارتان را به محققین با تجربه و دلسوز محول کنید. در این زمینه موسسات معتبری وجود دارند که می توانید از آنها بهره ببرید که اگر انتخابتان مشاورین ما باشند مطمئن باشید که هرگز پیامهای شما بی پاسخ نخواهد ماند؛ هرگز ابهامات شما بی توضیح تخواهد بود. ما تا جلسه دفاع پشتیبان شمائیم