انجام پایان نامه ارشد

انجام فصل دوم پایان نامه

با استفاده از مشاورین ممتاز و با تجربه کشوری؛ یک پایان نامه تحسین برانگیز را در کمترین زمان ممکن ارائه و با بالاترین نمره دفاع کنید

هم اکنون با مشاورین شیفت تماس گرفته و مشکل خودتان را مطرح کنید  09195188784

انجام فصل دوم پایان نامه

فصل دوم پایان نامه یکی از فصول مهم و حساس پایان نامه است و نیاز به صرف وقت و مطالعه وسیعی دارد. در این فصل به مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرداخته می شود و باید با استناد به مقالات معتبر بین المللی و منابع غنی و به روز نگاشته شود. فصل دوم یکی از فصولی است که همواره مورد توجه اساتید راهنما و داور بوده است و عاملیست تا تشخیص دهند دانشجو در مسیر صحیح تحقیق قرار دارد یا خیر.

در این فصل از پایان نامه به دلیل رجوع به منابع معتبر که اغلب هم زبان اصلی هستند، باید از مهارت های ترجمه بهره ببریم علی الخصوص در هنگام نگارش پیشینه تحقیق و …
قوی بودن این فصل؛ کمک شایانی در انجام پایان نامه می کند، مبانی نظری و پیشینه تحقیق می تواند کل پایان نامه را در یک مسیر روشن و مطلوب به جلو هدایت نماید

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

محتوای فصل دوم پایان‌نامه

فصل دوم پایان‌نامه که بیشتر به عنوان ادبیات تحقیق یا مبانی نظری شناخته می‌شود به بررسی مفاهیم متغیرهای اصلی پرداخته خواهد شد. این فصل دارای سه بخش است:

بخش اول مقدمه است. در این بخش به اقداماتی که در این فصل انجام خواهد شد به طور مختصر توضیح داده خواهد شد.

بخش بعدی مبانی نظری است. مبانی نظری» (یا تئوری) تعامل دو یا چند متغیر (یا عامل) است که تعاریف مورد نیاز را درباره یک پدیده بیان می‌کند و در عین حال بینشی درباره آن پدیده ارائه می‌کند. در برخی موارد، یک نظریه ممکن است برای توضیح پدیده‌ای که در حال مطالعه آن هستید کافی باشد، در حالی که در موارد دیگر ترکیبی از نظریه‌ها ممکن برای توضیح پدیده‌ای که در حال مطالعه آن هستید کافی باشد. مبانی نظری» ساختاری است که نظریه‌ها را در توضیح یک پدیده به هم پیوند می‌دهد. چارچوب نظری مانند چارچوب یک خانه است که در حمایت از ساختمان ضروری است. ستون‌ها، تیرها و فونداسیون برای حمایت از خانه ترکیب می‌شوند. به طور مشابه، تئوری‌ها یا مدل‌های مختلف با هم ترکیب می‌شوند تا شالوده اصلی مطالعه را تشکیل دهند، برای توضیح پدیده مورد مطالعه ترکیب می‌شوند. مبانی نظری نیز مانند برق یک خانه است که باید در تمام اتاق‌های خانه جریان یابد. به عنوان مثال، اگر در مورد سبک‌های رهبری و رضایت شغلی» مطالعه می‌کنید، یک نظریه یا ترکیبی از نظریه‌های سبک رهبری و رضایت شغلی را مورد بحث قرار می‌دهید که با بیان مسئله، هدف، اهمیت، سؤالات / فرضیه‌ها و تحقیق همسو می‌شود.

بخش بعدی تحلیل انتقادی آثار پژوهشی مرتبط با موضوع است. در این بخش مطالعات و تحقیقات گذشته در رابطه با موضوع پایان‌نامه بررسی خواهد شد و معایب و مزایا آن‌ها بیان خواهند شد و در اینجا بیان خواهد شد تفاوت تحقیق شما با تحقیقات انجام شده چه چیزی است.

و در قدم آخر یک نتیجه‌گیری خلاصه‌وار انجام خواهد شد.

نحوه نوشتن فصل دوم پایان‌نامه

برای نوشتن صفر تا صد پایان نامه شرایط و ضوابطی وجود دارد که دانشجوی عزیز در طول تحقیق باید به آن‌ها پایبند باشد که انجام فصل دوم پایان نامه هم از این قائده مستثنی نیست. اهم آنها شامل موارد ذیل است:

نخست آنکه باید از هر گونه کپی‌برداری پرهیز کند چرا که این عمل از اعتبار تحقیق دانشجو خواهد کاست.
دوما محقق باید قبل از نوشتن فصل دوم باید مطالعه گسترده‌ای در رابطه با متغیرهای خود داشته باشد تا بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با آن‌ها به دست اورد.
محقق نیابد برای نوشتن فصل دوم تنها از منابع معدودی استفاده کند بلکه باید مجموعه از منابع خارجی و داخلی را مطالعه کند و از آن‌ها برای نوشتن فصل دوم
استفاده کند.
محقق باید از منابع به روز و جدید استفاده کند.
محقق نباید فقط به این نکته توجه کند که تنها حجم فصل را افزایش بدهد بلکه باید بیشتر بر روی کیفیت کار تمرکز کند.

نمونه فصل دوم پایان‌نامه مدیریت

این فصل در بیشتر تحقیقات صورت گرفته به سه بخش اصلی تقسیم شده است. نمونه زیر پایان‌نامه سيد ا.حسيني به استاد راهنمایی دکتر م.مرادي در دانشگاه فردوسی مشهد است:

فصل دو: ادبيات و پیشینه تحقیق
مقدمه
تعريف مديريت سود
فرضیه‌های مختلف در مورد مديريت سود
انگیزه‌های مديريت سود
انگیزه‌های مربوط به منافع شركت
افزايش بازده سهام
شرايط تأمين مالي بهتر و تحمل هزينه سرمايه كمتر
افزايش قيمت در عرضه نخستين سهام
عدم تخلف از قراردادهاي بدهي
انگیزه‌ی سياسي
كاهش ماليات
اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذارانانگیزه‌های مربوط به منافع شخصي
افزايش پاداش مديران
اعتبار، سرمايه انساني و امنيت شغلي مدير
انگیزه‌های درون شركتي
تغيير مديران اجرايي ارشد
مديريت سود خوب و مديريت سود بد.
الگوهاي مديريت سود
پيشينه تحقيق و بسط فرضيه
مديريت سود در سال قبل از تغيير مدير عامل (سال آخر حضور مدير عامل)
مديريت سود در سال تغيير مدير عامل
مديريت سود در سال بعد از تغيير مدير عامل
خلاصه فصل

اهمیت فصل دوم پایان‌نامه

فصل دوم پایه و اساس کار پژوهش است. اهمیت فصل دوم به این دلیلی است که محقق نیاز دارد تا به منابع گذشته رجوع کند و منابع مورد نیاز را مورد مطالعه قرار دهد و از این‌رو سطح آگاهی محقق در رابطه با موضوع پایان‌نامه خود افزایش می‌یابد و دید گسترده‌تری به او خواهد داد. از سوی دیگر با معایب سایر محقق‌ها آشنا خواهد شد که باعث می‌شود محقق در تحقق خود از آن‌ها پرهیز کند. از سوی دیگر محقق با نوشتن فصل دوم با کیفیت بالا شالوده و پایه خوبی برای ادامه تحقیق خود ایجاد خواهد کرد.

انجام فصل دوم پایان نامه

توصیه اکید:

اگر در نگارش فصل دوم پایان نامه تان دچار مشکل هستید یا محدودیت زمانی دارید و فرصت یک مطالعه جامع و وسیع را ندارید؛ آگاه باشید که این فصل از پایان نامه  فصلی زمان بر و در عین حال حساس و مهم است و بهتر است وظیفه نگارش این مرحله از کار را به محققین با تجربه و ماهر محول کنید تا با ارائه یک کار با کیفیت و سریع؛ زمان را به نفع شما مدیریت کنند.