استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

مقاله مستخرج از پایان نامه | عوامل تاثیرگذار در کیفیت مقاله از پایان نامه | لزوم تهیه مقاله از پایان نامه 

جهت دریافت مشاوره تلفنی می توانید با شماره های مقابل تماس بگیرید: 0910343482 – 09101502239

اهمیت تهیه مقاله بر کسی پوشیده نیست پس در این رابطه فقط با محققین ممتاز و با تجربه مشورت کنید و مطمئن باشید کیفیتی مطلوب در کلاس جهانی، فقط در تخصص یک موسسه آموزشی معتبر است

استخراج مقاله از پایان نامه

 پس از انجام پایان نامه دکتری؛ تهیه و چاپ مقاله از پیش شرطهای دفاع است و چنانچه دانشجویی قادر به تهیه مقاله از پایان نامه اش نشود بالطبع اجازه دفاع نخواهد داشت بنابراین مقالات در جایگاه خودشان بسیار حائز اهمیت و حیاتی است. برای استخراج مقاله از پایان‌نامه باید دانشجو به چند نکته توجه کند تا بتواند به نتایج مطلوب برسد که در ادامه به برخی از این عوامل می پردازیم

شناسایی یک مجله برای چاپ مقاله

در قدم اول محقق می‌تواند مجله موردنظر خود را انتخاب کند. انتخاب یک مجله به محقق این امکان را می‌دهد که مقاله را با نیازهای خاص آن مجله تنظیم کند. اطمینان حاصل کند که مقاله تحقیقاتی او با هدف و محدوده مجله مطابقت دارد. رهنمودهای مجله، ساختار نسخه پیشنهادی و سبک مرجع را درک کند.

خلاصه کردن پایان‌نامه در یک مقاله بدون حذف موارد حیاتی

یکی از جنبه‌های مهم تبدیل تحقیق پایان‌نامه به مقاله ژورنالی، تمرکز بر تعداد کلمات بدون حذف اطلاعات حیاتی است. به منظور کاهش تعداد کلمات، دانشجو باید داده‌هایی را استخراج کند که فقط به یک سؤال تحقیق پاسخ می‌دهد. این باید منجر به اطلاعات متمرکزتری نسبت به تحقیق پایان‌نامه او شود. نتایج را در زمینه با بیان مسئله خود مورد بحث قرار دهد. زبان و ساختار خوب بسیار مهم است. از نتیجه‌گیری گسترده اجتناب شود. اطمینان حاصل کند که عنوان مقاله او با محتوای پایان‌نامه‌اش مطابقت دارد. بدون تغییر معنی محتوا را بازنویسی کند.

 تمرکز بر اطلاعات مرتبط و انتخابی

 ازآنجایی‌که بخش بحث، روش و نتایج پایان‌نامه توضیح مفصلی از تحقیق است، این بخش‌ها باید هنگام نوشتن در یک مقاله ژورنالی کوتاه و خلاصه شوند. با مراجعه به مقالات منتشر شده قبلی و درک قالب آن‌ها، با استانداردهای مجله موردنظر آشنا می شویم. مهم‌تر از همه، ارائه تفسیر یافته‌های اصلی در بخش نتایج در عبارات مختصر یا قالب‌های جدولی است. سعی کنید از تکرار نتایج خود در بخش بحث خودداری کنید بااین‌حال، در مورد چگونگی گسترش‌ یافته‌های خود و حمایت از دیدگاه‌های قبلی تحقیق بحث کند.

نکات مهم پیرامون استخراج مقاله از پایان نامه

در ادامه به برخی از مهمترین نکات ضروری که در باب استخراج مقاله از پایان نامه باید به آنها توجه داشت می پردازیم. جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان شیفت تماس حاصل فرمایید

استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد

همانطور که میدانید چاپ مقاله در مقطع کارشناسی ارشد امری اختیاری است و فقط برای کسب دو نمره پایان نامه و تقویت رزومه کاربرد دارد. پس از نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد؛ دانشجو می تواند خلاصه ای از پژوهش را بعنوان مقاله ارائه کند. با توجه به اینکه پایان نامه مقطع کارشناسی بیشتر جنبه گردآوری دارد؛ معمولا انتظار چاپ مقاله در مجلات طراز اول از آن نمی رود
یکی از ارکان اصلی مقاله؛ یافته های تحقیق و نوآوری موجود در پایان نامه است بنابراین پیش از تکمیل فصل چهارم پایان نامه، نمی توان به استخراج مقاله فکر کرد.

اهمیت عنوان تحقیق

اگر هنوز برای پایان نامه تان اقدامی نکرده اید و قصد دارید بعد از تکمیل پایان نامه از آن مقاله استخراج کنید؛ باید توجه داشته باشید که برای انتخاب موضوع پایان نامه دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید. انتخاب موضوع در تهیه یک تحقیق خلاقانه و نوآورانه بسیار مهم است علی الخصوص اگر بخواهید از پایان نامه تان مقاله استخراج کنید؛ اهمیت آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

اهمیت فصل چهارم پایان نامه در استخراج مقاله

یکی از نکات مهم دیگر پیرامون استخراج مقاله از پایان نامه؛ نحوه انجام فصل چهارم پایان نامه است. فصل چهارم پایان نامه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که ساختار اصلی تحقیق است و دربرگیرنده یافته های اصلی پایان نامه می باشد. در این فصل تمام سؤالاتی که در تحقیق بیان شدند جواب داده خواهند شد و فرضیات مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: انجام پایان نامه روانشناسی

جهت دریافت مشاوره تخصصی می توانید فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید: